Najważniejsze informacje o tym jak dbać o pelargonie

Jak powinno się je pielęgnować, aby jak najdłużej cieszyły nasze oko pięknym i zdrowym wyglądem? 

Pelargonie stanowią piękną ozdobę każdego ogrodu czy balkonu. Roślina ta nie jest specjalnie wymagająca, jednak aby cieszyła oko pięknym wyglądem, należy przestrzegać kilku zasad. Poniżej przestawiamy najważniejsze informacje na temat tej wdzięcznej rośliny. 

Stanowisko

Rośliny te lubią stanowiska słoneczne. Nic dziwnego – ten gatunek przybył do nas z Afryki Południowej. Pamiętajmy jednak, że zbyt intensywne promienie słoneczne, szczególnie w południe, mogą spowodować poparzenia pelargonii. Może to się objawiać podsychaniem delikatnych kwiatków lub przebarwieniami na liściach, które tworzyć będą nieestetyczne plamki. Dlatego też idealnym miejscem dla tych kwiatów będzie miejsce lekko zacienione w najjaśniejszej porze dnia. 

Nawadnianie 

Pelargonie bardzo lubią wodę dlatego powinno się je podlewać obficie i często. W upalne dni mogą nawet wymagać troski dwa razy – rano i wieczorem. Nie można jednak dopuścić do gromadzenia się wody w doniczce i ich przelania. Ważne jest, aby zapewnić odpowiedni drenaż. Odprowadzanie nadmiaru wody zapobiega gniciu korzeni. 

Nawożenie 

Piękne i bujne kwiaty wymagają odrobiny pomocy. Aby wydobyć z nich 100% piękna, z pomocą przyjdą nawozy. Zaleca się aby raz w tygodniu dodawać do wody do podlewania płynny nawóz dedykowany ty roślinom. Drugim rozwiązaniem jest zmieszanie z ziemią odżywki, która sprawi, że pelargonie będą niesamowicie kwitły. Zapraszamy do naszego sklepu – pomożemy dobrać odpowiednie środki.