Modne rośliny doniczkowe...

Alokazje, syngonium, monstery, filodendrony, anglomeny – jeśli te nazwy brzmią znajomo, to doskonale!

O nas - Centrum Ogrodnicze Opole - Bajek.pl

W naszym sklepie znajdziecie Państwo ogromy wybór najmodniejszych roślin doniczkowych. Ostatnim krzykiem mody są wnętrza udekorowane pięknymi tropikalnymi kwiatami. Zapraszamy na przegląd wnętrzarskich hitów – zarówno dla początkujących „rośliniarzy”, jak i już bardziej zaawansowanych koneserów roślin o większych wymaganiach. 

Monstera 

Jedna z najmodniejszych roślin domowych. W naturze może osiągać olbrzymie, wręcz monstrualne rozmiary, stąd jej nazwa. Monstera deliciosa, najbardziej popularna odmiana, w warunkach naturalnych może wydawać też pyszne owoce – o lekko ananasowym smaku. W domowym zaciszu jednak dosyć o to trudno – jednak zawsze można próbować. Monstera to pnącze, które nie jest wymagające. W okresie letnim wystarczy ją podlewać raz w tygodniu, niezbyt obficie. Nie znosi przelania, dlatego podłoże musi być przepuszczalne i mocno zdrenowane. W okresie zimowego spoczynku można ją podlewać nawet raz na dwa tygodnie. Jej piękne, duże, dziurawe liście są piękną ozdobą nowoczesnych i klasycznych wnętrz. W naszym sklepie znajdą Państwo monstery w różnych rozmiarach. Posiadamy także inne odmiany tego gatunku, jak choćby mniejsza monstera monkey mask. 

Kwiaty doniczkowe - Rośliny egzotyczne - Centrum Ogrodnicze Opole - Bajek.pl
Monstera deliciosa

Filodendrony 

Piękne rośliny o wyjątkowych liściach. Istnieje wiele odmian, które różnią się kształtem lub kolorem. Filodendrony są łatwe w uprawie. Podobnie jak monstery, nie lubią przelania, dlatego należy zadbać o przepuszczalne podłoże i drenaż. Nie lubią bezpośredniego słońca, preferują półcień. Podlewanie sprowadza się do jednego razu w tygodniu. Wyróżniamy głównie odmiany pnące, ale nie tylko. Pamiętać należy, że dorastają do sporych rozmiarów. Dlatego też najlepiej sprawdzą się w dużych przestrzeniach, na przykład w sporym salonie. 

Kwiaty doniczkowe - Filodendron - Sklep Ogrodniczy Opole - Bajek.pl
Nasz dorodny filodendron